Однією з держав, в яких на зорі ХХ століття бурхливо розвивалося автомобілебудування, була Австро-Угорщина. І її індустріальною основою була саме Угорщина, а не гірська Австрія. Під час Другої Світової війни в Угорщині вироблялася велика кількість бронетехніки, а після її закінчення і входження країни у Варшавський блок - сільгосптехніка та автобуси. Та й сьогодні, виявляється, Угорщина займає сильні позиції в європейському автомобілебудуванні. Так, стартери, генератори та комплектуючі до них, а також інші компоненти електросистеми під угорською маркою BALATON electro відмінно себе зарекомендували в Україні та Росії - їх якість добре знають і цінують власники популярних бюджетних автомобілів.

Щоб зрозуміти витоки якості угорської продукції, заглянемо в недавню історію автопрому цієї країни. До 1991 року одних автобусів Ikarus 200-ї моделі вже "бігало" по країнах Східної Європи та СРСР більше ста тисяч - вельми солідний тираж для такої великої техніки. А з падінням "залізної завіси" в країну стали приходити автовиробники з капіталістичних країн. Найшвидше зорієнтувалися в SUZUKI - перший завод був побудований в 1991 році. Сьогодні частка комплектуючих угорського виробництва в вироблених "Мадяр Сузукі" автомобілях перевищує 50%.

Традиції угорської автоіндустрії

У автокомпонентну індустрію Угорщини інвестували також FORD Motors і General Motors. Наприклад, на завод FORD в місті Секешфехервар тільки чотири компанії з угорським капіталом поставляють запчастин на 20% вартості всіх комплектуючих. А General Motors щорічно витрачає 200 млн. доларів на закупівлю автозапчастин в Угорщині - майже по 20 доларів в рік на кожного громадянина країни.

Але самий великий інвестор угорського автопрому - AUDI. І взагалі, Німеччина - локомотив індустріального сектора Угорщини і самий головний інвестор. Мабуть, даються взнаки давні культурні зв'язки - адже Австро-Угорщина до Першої Світової війни була частиною "німецького світу". Інвестиції йдуть в основному в машинобудування, завдяки чому частка його продукції в угорському експорті - 57%!

Втім, угорці не забули і про східних сусідів, і величезний ринок пострадянських країн, де експлуатуються десятки мільйонів автомобілів - не залишився без уваги. Тим більше, що світові запчастинні монстри не рвуться освоювати сегмент наших народних автомобілів, а виробництво високоякісних запчастин до них - не проблема для тих, хто випускає комплектуючі за вимогами лідерів європейського автопрому.

Приладобудування та виробництво електромеханічних компонентів завжди було в Угорщині на висоті - основи індустрії закладали ще німецькі інженери. Та й резерви виробничих потужностей в наявності - щось ще працює з підприємств часів занепаду соціалізму, а десь ще не повністю завантажені нові лінії.

Однією з марок, під якими поставляється на простір колишнього СРСР продукція угорської автокомпонентної індустрії, є BALATON. Асортимент включає продукцію електромеханічної категорії: генератори й стартери, реле, приводи й щіткотримачі стартерів, трамблер та їх компоненти (бігунки, кришки розподільника). Є також сервоприводи склопідйомника і моторедуктори склоочисників, насоси склоомивачів.

Раніше підприємство постачало на наш ринок в основному продукцію для російських марок автомобілів. Однак тепер асортимент розширюється на інші популярні недорогі автомобілі, для яких вибір доступних за ціною і притому якісних запчастин завжди був непростим завданням. Так, у пропозиції BALATON electro з'явилися позиції, що покривають автомобілі DAEWOO, DACIA, а також новинки російського автопрому.

Сказане вище відноситься до підрозділу BALATON electro, а є ще виробництво щіток склоочисників і щіткотримачів під маркою BALATON. Втім, враховуючи наявність в пропозиції деталей приводу склоочисників, включаючи трапеції і важелі двірників, поява щіток цілком закономірна. В асортимент входять каркасні і безкаркасні щітки в розмірах від 33 до 70 см для автомобілів ВАЗ і ГАЗ.

Сьогодні, завдяки компанії «DS-Autodistribution», власники автомобілів «народних» марок в Україні мають можливість купувати запчастини європейської якості за доступною ціною. Звичайно, щоб повною мірою скористатися перевагами гарантованої якості, купувати продукцію слід у партнерів генерального дистриб'ютора BALATON і BALATON electro в Україні - компанії «DS-Autodistribution».